Ortezy kończyny dolnej

Orteza stawu biodrowego AM-SB-1RE

Orteza unieruchamiająca staw udowo-biodrowy, wykonana z ACTIV SPACE II, wyposażona w kosz biodrowy, opaskę udową, jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego, zapewnia jego pooperacyjną kontrolę.

WŁAŚCIWOŚCI:
Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega u ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

PRZEZNACZENIE:
- we wczesnej rehabilitacji i podczas nauki chodzenia u osób po leczeniu operacyjnym stawu biodrowego
- w rehabilitacji osób z przykurczami stawu biodrowego z przyczyn neurologicznych lub ortopedycznych

Więcej informacji

 
Orteza uda R4M-U

Orteza uda należy do grupy ULTRA BREATHING, została wykonana techniką bezszwową z innowacyjnego surowca ACTIV FLEXIBLE. Zastosowane surowce i sposób ich działania spowodowały uzyskanie właściwej dla ortez ortopedycznych grubości materiału oraz właściwą kompresję zabezpieczonej części ciała. Cel ten został zrealizowany poprzez zastosowanie w produkcji dzianiny technik dziewiarskich 3D, odpowie-dnich splotów oczek, elastycznego surowca i przędzy ze specjalnymi oplotami. Jako włókno podstawowe zastosowano poliester z jonami srebra, ponieważ to on zapewnia najszybsze odprowa-dzanie wilgoci i skuteczną ochronę skóry przed bakteriami i powstawaniem przykrego zapachu potu. Tam gdzie jest to absolutnie konieczne, poliester występuje również w kombinacji z elastanem, dla zwiększenia elastyczności wyrobu i lepszego dopasowania do stawu.

Łagodzi dolegliwości bólowe mięśni uda spowodowane przeciążeniem i przebytymi urazami. Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie zmniejszająca obrzęki i ułatwia wchłanianie wysięków i krwiaków po przebytych urazach. Umożliwia szybszy powrót do pracy zawodowej lub treningów. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Orteza stawu kolanowgo Genu Pro Comfort

Specjalny przewiewny materiał po stronie przedniej.
Elastyczna dzianina trójwymiarowa po stronie tylnej (komfort w dole podkolanowym).
Wkładki rozgałęźne poprawiają efekt proprioceptywny oraz wzmacniają krótkotrwałą stymulację stawu.
Wzmocnienia boczne.

Wskazania do zastosowania:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego (gonartroza)
 • Zapalenia scięgna rzepki
 • Niestabilność stawu
Stabilizator kolanowy z zawiasami HG80

Stabilizator z Kevlarem. Wewnętrzny rękaw to dopasowany kształt klepsydry i ekskluzywny materiał pochłaniający wilgoć HydraCinn (bez lateksu i neoprenu). Wbudowana stała bariera antymikrobowa zapewnia ochronę przed bakteriami wywołującymi przykry zapach, grzybicy i innych mikroorganizmów. Antypoślizgowe paski wewnętrzne zapobiegają przemieszczaniu się stabilizatora. Opatentowane zawiasy trójosiowe dają maksymalne oparcie i ochronę przy normalnym ruchu kolana. System pasków górnych i system utrzymania kości piszczelowej zapewniają dodatkowe oparcie. Niezwykle miły w dotyku i lekki zapewnia olbrzymią wygodę. Nylonowa torebka do prania dołączana gratis chroni ubrania przed zaczepianiem o paski w torbie sportowej i w pralce.

Orteza unieruchamiająca staw kolanowy Genuimmo 0

Bardzo stabilne unieruchomienie w wyproście dzięki 3 stalkom wyjmowanym i przeziernym dla promieni RTG.

Dopasowanie do kończyny dzięki ruchomym pasom mocującym i podwijanej centralnej części ortezy.

Bardzo przewiewna i przyjazna dla skóry.

Dwie długości: krótka (50 cm) i długa (60 cm).

Tutor z klapą kolanową AM-TUD-KD-02

Tutor unieruchamiający kończynę dolną wykonany jest z pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytej dzianiną okładkową o charakterystyce samoszczepnej.
Tutor został wyposażony w:

 1. Otwarty miękki rękaw umożliwiający adaptację wyrobu do zróżnicowanych obwodów kończyny dolnej.
 2. System pasów VELCRO zapewniających właściwe przyleganie wyrobu do ciała i efektywniejszą stabilizację zabezpieczonej kończyny.
 3. System anatomicznie wyprofilowanych aluminiowych szyn z zespołem niezależnego mocowania do rękawa tutora.
 4. Kapę stabilizującą staw kolanowy od przodu z regulacją jej zapięcia. Taka konstrukcja wyrobu umożliwia indywidualne, łatwe i precyzyjne dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz zapewnia pewną stabilizację kończyny.

Więcej informacji

Jednoszynowa orteza stawu kolanowego AM-OSK-ZJ/2RA

Jednoszynowa orteza typu zamkniętego AM-OSK-ZJ/2RA jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ACTIV PREN. Dzięki zastosowaniu systemu AIR SUPPLY SYSTEM polegającemu na wewnętrznej perforacji elementu miękkiego ortezy wyrób posiada właściwość swobodniejszego oddychania skóry i odprowadzania wilgoci na zewnątrz ortezy.

Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz jedną dwuosiową anatomiczną szynę boczną, która podczas zginania dokładnie odzwierciedla ruch występujący w stawie kolanowym, przez co w czasie pracy nie zmienia swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Układ szyny w ortezie zabezpiecza staw kolanowy i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji bocznej.

Więcej informacji

Ortezy szynowo-opaskowe z regulacją kąta zgięcia i wyprostu EB-SKL/2RA

Orteza typu zamkniętego EB-SKL/2RA jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit - oznaczającego profesjonalne dopasowanie. Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny - tworzy tak zwaną: drugą skórę. Wyrób wyposażono w dociągowe taśmy VELCRO, podrzepkowe wzmocnienie ACL oraz dwuosiowe anatomiczne szyny boczne o długości 380 mm. Szyny wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Szyny te posiadają blokadę przeciw-przeprostną 15 stopni, blokadę zgięcia 75 stopni oraz blokadę całkowitego wyprostu.

Więcej informacji

Motive orteza stawu kolanowego

Cechy produktu

 • orteza typu otwartego wykonana z nowoczesnej dzianiny dystansowej airx (elastyczna, oddychająca),
 • wycięcie na rzepkę wykończone lamówką,
 • zamknięty dół podkolanowy,
 • boczną stabilizację zapewniają policentryczne stalki, zapobiegają one także przed przeprostem,
 • system poprzecznych pasów dociągowych o przeciwnym przebiegu,
 • kolor czarny.


Zastosowanie: Podostre i przewlekłe zespoły bólowe związane z przeciążeniami i mikrourazami aparatu więzadłowo-mięśniowego, choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego i związana z nią niestabilność stawu kolanowego, stabilizacja po zabiegach operacyjnych w końcowej fazie leczenia czynnościowego (doleczanie), urazy i dysfunkcje bez konieczności unieruchomienia stawu (urazy więzadeł pobocznych-doleczanie).

Przeciwwskazania: Stany wymagające unieruchomienia gipsowego, trudno gojące się rany i owrzodzenia, znaczne deformacje kości ( niemożność dostosowania ortezy do stawu), żylaki kończyny dolnej.

Ligaflex Evolution Rom

Stabilizator stawu kolanowego z bocznymi wzmocnieniami przegubowymi i z kontrolowanym zakresem ruchu.


Stabilizator zbudowany z elastycznej, oddychającej tkaniny oraz z dwóch przegubowych, dwuosiowych stalek bocznych z systemem zegarowym.

System zegarowy pozwala kontrolować zakres ruchu stawu kolanowego. Możliwośc ograniczenia zgięcia i wyprostu stawu kolanowego w zakresie 0o do 150o.

Stabilizator dostępny w wersji otwartej - łatwiejsza w zakładaniu dzięki przedniemu zapięciu na zakładkę. Specjalny otwór wymusza właściwe ułożenie rzepki.

Elastyczna tkanina stabilizuje kompresyjnie staw kolanowy.
Dwuosiowe zawiasy imituja naturalny ruch stawu kolanowego. Dodatkowy otwór na wysokości dołu podkolanowego nie ogranicza zakresu ruchu zgięcia stawu kolanowego.

Orteza posiada system krzyzujących się pasów mocujących, co daje jeszcze lepszą stabilizację więzadeł krzyżowych - zapobiega tzw. objawowi szuflady.

Exoform Knee IMMOBILIZER - Poopracyjna orteza kolana

Cechy produktu

 • wykonana z wytrzymałego tworzywa,
 • tylne ujęcie uda i goleni zapewnia komfort użytkowania i gwarantuje skuteczne unieruchomienie,
 • cztery samoprzyczepne taśmy stabilizujące,
 • łatwa w dopasowaniu,
 • uniwersalna obwodowo.


Zastosowanie: unieruchomienie stawu kolanowego po urazach i zabiegach operacyjnych.

Ligaflex Post-op - Poopracyjna orteza kolana

Dające się ukształtować wzmocnienia boczne.
Ręczna regulacja zgięcia w przedziale od 0° do 120° i wyprostu w przedziale od 0° do 75°.
Wysokość regulowana w celu efektywnej stabilizacji.
2 wersje: otwarta i zamknięta.

Wysokości

 • W wersji otwartej: od 40 do 59 cm.
 • W wersji zamkniętej: od 50 do 69 cm.
Wskazania do zastosowania:
 • Rehabilitacja pooperacyjna
 • Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego
 • Poważne skręcenia
DonJoy Legend - Poopracyjna orteza kolana

Legend™ to najbardziej znany na rynku funkcjonalny aparat niskoprofilowy typu off-the-shelf. Idealny w przypadku umiarkowanych i ciężkich niestabilności powstałych na skutek uszkodzenia ACL i/lub PCL, MCL, LCL. Polecany szczególnie w sportach kontaktowych. Pokrycie ramy specjalnym materiałem (Kroton) jest na tyle odporne, iż można go używać również w sportach wodnych i kontaktowych.

Charakterystyka:
• Opatentowany system 4 punktów podparcia (system zapięć)
• Policentryczne przeguby
• Dostępny w wersji CI
• Niskoprofilowa aluminiowa konstrukcja
• Anatomicznie uformowana rama
• Posiada powietrzne podkładki kłykciowe dla dodatkowej wygody i lepszego dopasowania
• Numerowane paski ułatwiające proste i poprawne zapięcie
• Ograniczniki kąta zgięcia: 45°, 60°, 75° i 90°
• Ograniczniki kąta wyprostu: 0°, 10°, 20°, 30° i 40°
• Kolor ciemny grafit
• Możliwość używania w wodzie słodkiej i słonej oraz sportach kontaktowych
• Dostępny w 7 rozmiarach

Townsend Rebel - Poopracyjna orteza kolana

Jedyny na rynku opatentowany zawias gwarantuje nieprzemieszczanie się ortezy podczas chodu.

Właściwości:

- aparat dwuszynowy o lekkiej i płaskiej konstrukcji,
- zastosowanie: po urazach, zabiegach operacyjnych, w profilaktyce przy niestabilności więzadeł, dla sportowców przy ryzyku wystąpienie urazów,
- policentryczny zawias TM5+ umożliwia regulację oraz ograniczenie kąta zgięcia i wyprostu na poziomie 0, 30, 45, 60, 75, 90, 110 stopni,
- model kombinowany z dodatkowym paskiem udowym (ACL/PCL),
- długość ortezy: 35,5 cm,
- dostępny w rozmiarach XS-XXL na prawą lub lewą kończynę,
- dostępny w kolorze grafitowym o strukturze karbowanej.

Więcej informacji

Stabilizator kostki LITE

Lekki i wygodny stabilizator zawiasowy zapewnia maksimum ochrony jednocześnie zachowując ruchliwość stawu skokowego. Wyścielane twarde oparcia boczne chronią przed skręceniami inwersyjnymi a zawiasy pozwalają na pełny zakres ruchu. Zawiera pasek ułatwiający zakładanie i zdejmowanie. Pasuje do większości modeli butów. Pasuje do obu nóg.

Ligacast Gel

Wkładki chłodzące sprzyjają zmniejszeniu obrzęków i łagodzą ból na zasadzie krioterapii.
Specjalne otwory na sznurowadła umożliwiają związanie stabilizatora z butem w celu jeszcze lepszej stabilizacji stawu.

Modele:

 • prawy - lewy.
Wskazania do zastosowania:
 • Skręcenia więzadeł bocznych od umiarkowanego do poważnego
 • Skutki złamania kostek
Regulowany stabilizator kostki

Uniwersalny rozmiar umożliwia indywidualne dopasowanie dzięki zapięciom na rzepy. Lekki i cienki, pasuje do każdego rodzaju obuwia. Zapięcie pasków w kształt ósemki daje poczucie pewnej ochrony. Podwyższony stan daje dodatkową stabilizacje stawu skokowego. Po bokach wbudowane giętkie sprężyny maksymalizujące stabilizacje. Wewnątrz posiada barierę antymikrobową AEGIS przeciw bakteriom wywołującym zły zapach.

Ligastrap

Podwójny system zapinania umożliwia równomierne dopasowanie obydwu sztywnych łusek.
Cienkie materiały konstrukcyjne.
Termoregulacja Outlast®.
Dodatkowy, zdejmowany elastyczny pasek można wykorzystywać przy lekkich obrzękach, a zwłaszcze przy powrocie do aktywności dla zoptymalizowania efektu proprioceptywnego.

Modele:

 • prawy - lewy.
Wskazania do zastosowania:
 • Skręcenia więzadeł bocznych od umiarkowanego do poważnego
 • Skutki złamania kostek

 

Maleo Pro Active

Stabilizator stawu skokowego z dzianiny elastycznie rozciąganej w obie strony.
Na kostkach dzianina trójwymiarowa.
Wbudowany element ograniczający supinację (skręcenie na zewnątrz).
Zabezpieczenie kostki bocznej.

Modele:

 • prawy - lewy.
Wskazania do zastosowania:
 • Powikłania po skręceniu (normalna aktywność przez cały dzień)
 • Umiarkowana niestabilność stawów
Stabilizator ATF 2

Nowa wersja legendarnego stabilizatora ATF Pro Level. Opatentowane paski zastosowane w stabilizatorze ATF 2 pomagają chronić więzadło skokowo-strzałkowe przednie i pomagają chronić kostkę bez ograniczenia skoków, zwinności czy szybkości. Paski wewnętrzne wspierają także osłabione bądź zwichnięte kostki. Z tyłu stabilizator posiada elastyczne wycięcie na ścięgno achillesa. Otwory na kostkę pozwalają dopasować stabilizator do stopy. ATF 2 świetnie sprawdza się w koszykówce bądź siatkówce, ale jak i podczas codziennego noszenia dzięki lekkim materiałom i możliwości prania w pralce. Elastyczne wycięcie pod stopą daje pełny zakres ruchów przy grze w piłkę nożną w butach piłkarskich.

Orteza stopowo-goleniowa Silver Line

Złamanie i pęknięcia kości śródstopia w stanach ostrych lub leczeniu pooperacyjnym, pęknięcie kości stępu, kości piętowej, pęknięcia kości palucha, zabieg operacyjny na stawie palucha, uszkodzenia tkanki miękkiej, ścięgna Achillesa, poważne skręcenie, zwichnięcie stawu skokowego, ochrona i stabilizacja pourazowa okolic stopy i stawów skokowych, konieczność unieruchomienia stawów skokowych w wybranym zakresie terapeutycznym, leczenie zachowawcze po zabiegach operacyjnych.

Więcej informacji

But z wkładką dla diabtyków

Cechy produktu:
• lekka i komfortowa konstrukcja buta,
• wkładka odciążająca z systemem wyjmowanych elementów (sześciokątów) do efektywnego leczenia owrzodzenia podeszwowego,
• wkładka odciążająca została skonstruowana z trójwarstwowego materiału amortyzującego Poron,
• nylonowa górna część cholewki i wzmocniony zapiętek zapewniające stabilizację stawu skokowego,
• zdejmowany nosek umożliwiający szybką kontrolę rany,
• przystosowany również do wielkogabarytowych opatrunków,
• uniwersalne zaopatrzenie prawej i lewej kończyny.

Zastosowanie: rany i owrzodzenia podeszwowe w przypadku stopy cukrzycowej; alternatywa dla statycznych wkładek ( z wełny, gąbki itp.) w celu optymalizacji ucisku na owrzodzenie podeszwowe; inne schorzenia przodostopia jak bolące guzy czy place młoteczkowate.

Orteza na opadającą stopę - nocna Afo-Night

Cechy produktu

 • orteza typu otwartego,
 • lekka konstrukcja wykonana z polipropylenu,
 • miękko wyściełany system pasów dociągowo-stabilizujących umożliwia korekcję ustawienia stopy względem goleni,
 • możliwość zaopatrzenia w przypadku obecności opatrunków na stopie lub goleni.


Zastosowanie: korygowanie ustawienia stopy względem goleni od pozycji po­średniej w kierunku zgięcia grzbietowego stopy, profilaktyka przykurczy u chorych leżących ze schorzeniami neurologiczny­mi. Przeznaczona dla osób leżących.

Dynamiczna orteza na opadającą stopę Easy Walk AFO 10T

Cechy produktu

 • wykonana z włókna węglowego,
 • kształt zapewnia stabilność i funkcjonalne ustawienie stawu skokowego,
 • dzięki zastosowaniu wolnej strefy guza piętowego, orteza nie wywiera ucisku na najwrażliwsze części stopy, zezwalając na prawidłowe ruchy inwersji i ewersji guza piętowego,
 • należy użytkować wyłącznie z wkładką, płaskoprofilową, bez cech korekcji,
 • wewnętrzna strona ortezy wyłożona miękką wyściółką,
 • kolor czarny,
 • wersja prawa i lewa.


Zastosowanie: Porażenie nerwu strzałkowego, opadająca stopa, spastyka (średniozaawansowana), stany po operacji prostownika łydki i stopy, artretyzm kostki.