Wózki i foteliki dziecięce

Bayo

Terapeutyczny fotelik do używanie wewnątrz pomieszczeń. Czytanie, nauka, komunikacja i zabawa jest z fotelikiem BAYO łatwiejsza.
Niezastąpiony w codziennej pracy z dzieckiem.
OPTYMALNA Postawa + STABILIZACJA
Fotelik oferuje wyjątkową stabilizację miednicy. BAYO dzięki wyprofilowanej poduszce siedziska zapewnia wysoki komfort użytkownikowi. Nie możliwe jest utrzymanie prawidłowej postawy dziecka bez zaoferowania mu maksymalnego komfortu siedzenia. Dyskomfort zawsze prowokuje do usiłowania zmiany pozycji.

Tapicerka wykonana z materiału ALCALA . Jest to miękki , miły w dotyku, oddychający ,odporny na mechacenie , ognioodporny , dający się prać, wodoodporny, bardzo trwały, imitujący naturalną skórę oraz ekologiczny materiał.

Więcej informacji

MPD Ogi

Fotelik do siedzenia dla dzieci z MPDOgi jest fotelikiem , który łączy siedzisko z Gemini I i specjalną stopę , która umożliwia używanie siedziska z Gemini I w mieszkaniach jak fotelika terapeutycznego. Ogi oferuje te same korzyści co wózek GEMINI I :

Rodzice , którzy juz używają wózek Gemni I i wystarczy , że zaopatrzą się w samą stopę i będą mogli używać tego samego siedziska w domu jako fotelika.

Więcej informacji

Sagitta - wózek rośnie razem z dzieckiem

Teleskopowa konstrukcja ramy umożliwia zmianę szerokości siedziska w zakresie 24 cm-34cm. Jedyną rzecz jaką należy zakupić to płytę podnóżka oraz tapicerkę. Jednakże jest to koszt niewspółmiernie mały w stosunku do konieczności zakupu całego nowego wózka. Biorąc pod uwagę , że NFZ refunduje wózki dla dzieci raz na 3 lata jest to bardzo istotna korzyść dla rodziców.

Więcej informacji

925

Wózek lekki dziecięcy zrobiony z chromo-molibdenu. Wyposażony w aluminiowe ochraniacze , zabezpieczające przed wciągnięciem ubrania przez koła tylne. Wysokość , głębokość oraz kąt nachylenia(10 st.) płyty podnóżka jest regulowana. Wózek waży tylko 13 kg z kołami co ułatwia bardzo jego składanie i wsadzanie do auta. standardowo koła wypinane na szybkozłącza.

Więcej informacji

Eclips

Eclips+ jest nowym lekkim wózkiem w gamie wyrobów RHA-POL-A, zrobiony z aluminium waży 14,8 kg . Daje duże możliwości adaptacyjne dla użytkownika i bardzo dużą mobilność. Wózek posiada koła tylne wypinane na szybkozłączki. . Tapicerka wykonana z nylonu wsuwana w profil aluminiowy dodatkowo wzmacnia cały wózek.

Eclips+ standardowo wyposażony w krótsze podłokietniki umożliwiające podjechanie do stołu. Jeśli potrzebujesz większego podparcia możesz zamówić długie podłokietniki. Podnóżki odchylają się na boki na zewnątrz oraz dowewnątrz. Reguluje sią nie tylko wysokość płyty podnóżka alerównież jej głębokość.

Więcej informacji

Gemini

Nowej generacji wózek wykonany z aluminium. Konstrukcja stwarza ogromne możliwości różnych regulacji.

Więcej informacji

Racer - wózek specjalny

Powstał aby umożliwić rodzicom lub opiekunom, przemieszczanie dziecka z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Znajduje zastosowanie w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz w domu pacjenta. Stabilna konstrukcja wraz z wyposażeniem standardowym wózka w niezbędne przedmioty stabilizujące ciało, przyczyniają się do przyjęcia przez dziecko poprawnej pozycji siedzącej lub umożliwiają odpoczynek w pozycji półleżącej. Zabezpieczenie ciała dziecka wpływa na minimalizację negatywnego oddziaływania środowiska zewnętrznego, a za razem stymuluje dalszy rozwój organizmu. Rodzic ma możliwość dowiezienia dziecka na rehabilitacje, wychodzenia na spacer co daje możliwość spędzanie czasu poza miejscem zamieszkania. W domu wózek ułatwia rodzicowi opiekę, karmienie zaś dziecku umożliwia przebywanie z rodzeństwem i uczestnictwo w życiu rodziny. Zapewnienie rodzicowi poczucia bezpieczeństwa, a dziecku komfortowej pozycji siedzącej to podstawowe czynniki wpływające na wszechstronny
rozwój. Dają dziecku możliwość odbierania świata przez co zdobywa nowe doświadczenia i dostarcza sobie pozytywnych, różnorodnych wrażeń.

ZALECANY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY U KTÓRYCH ROZPOZNANO:

WYPOZAŻENIE STANDARDOWE: Składany stelaż z kołami jezdnymi wyposażony w hamulce |
Podnóżek z pasami stabilizującymi stopy | Siedzisko | Poduszka siedziska | Klin odwodzący uda | Regulowane parcie pleców | Peloty boczne | Kamizelka | Zagłówek | Barierka zabezpieczająca
| Pompka

Hippo - wózek specjalny

Powstał aby maksymalnie ułatwić codzienną opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym. Możliwość przyjęcia prawidłowej pozycji przez dziecko jest warunkiem kształtowania jego dalszego rozwoju. Prawidłową pozycję i stabilizację ciała dziecka w tym wózku zapewniają: regulowany podnóżek, klin międzyudowy, regulowane oparcie z pelotami bocznymi, pasami i zagłówkiem.

Zastosowanie dodatkowych resorów łagodzi drgania w trakcie przewożenia dziecka wózkiem. Bogate wyposażenie standardowe powoduje że rodzic ma pod ręką niezbędne do opieki nad dzieckiem przedmioty. Integralną część stanowi, daszek i pokrowiec, które zapewniają osłonę przed wiatrem, deszczem i łońcem, umożliwiając spokojny odpoczynek dziecku nie zależnie
od panujących warunków klimatycznych. Torba, schowek to miejsca dzięki którym można schować niezbędne do opieki i pielęgnacji pomoce. Przekładana rączka wózka umożliwia szybką zmianę ustawienia kierunku jazdy i dzięki zastosowaniu płynnej regulacji, indywidualne dostosowanie do wzrostu rodzica. Szczególnie polecany dla najmłodszych pacjentów ich
rodziny.

ZALECANY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY U KTÓRYCH ROZPOZNANO:

Umbrella - dziecięcy wózek inwalidzki

Cechy produktu

Zastosowanie
przeznaczony dla dzieci z MPD (mózgowym porażeniem dziecięcym), przepukliną oponowo-rdzeniową, chorobami mięśni.

Więcej informacji

Bingo - fotelik rehabilitacyjny

Cechy produktu

Zastosowanie:
przeznaczony do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, głównie ze schorzeniami układu nerwowego, mających problem z samodzielnym siedzeniem. Dzięki szerokim możliwościom regulacyjnym fotelik może być stosowany zarówno dla dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym jak również tych z problemami wzmożonego napięcia mięśniowego.

Więcej informacji